Chłodzenie zimnym powietrzem w procesie frezowania

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Zapraszamy do zapoznania się analizą przypadku jednego z naszych klientów, który zdecydował się na przejście z chłodzenia cieczą na oferowany przez nas pistolet Cold Gun.

Przed zastosowaniem Pistoletu Chłodzącego EXAIR Cold Gun model 5330:

producent ostrzy wyeliminował wszelkie oleje i smary z procesu, ponieważ powodowało to konieczność dodatkowego czyszczenia miejsca pracy, wydłużało czas produkcji każdego ostrza, a co za tym idzie zwiększało całkowite koszty produkcji. Firma zdecydowała się na wypróbowanie użycia nadmuchu sprężonego powietrza na ostrze, aby zapewnić alternatywny rodzaj chłodzenia. Efektem była delikatna poprawa operacji frezowania poprzez usunięcie części ciepła, ale nadal występowało przedwczesne zużycie narzędzi. Otwarta linia powietrza była również bardzo głośna i zużywała dużo sprężonego powietrza.

Po zastosowaniu Pistoletu Chłodzącego EXAIR Cold Gun model 5330:

Producent zdecydował się na wariant z dwoma wylotami zimnego powietrza. Zostały one ustawione tak, aby wydmuchiwać zimne powietrze z każdej strony narzędzia i na ostrze w celu usunięcia ciepła. Dzięki temu można było kontynuować frezowanie bez chłodziwa lub smaru, ale z lepszymi wynikami niż w przypadku otwartego przedmuchu. Użytkownik był w stanie zwiększyć prędkość operacji o 20%, zwiększając w ten sposób produkcję. Osiągnięto 30% wzrost trwałości narzędzia, co przyczyniło się do obniżenia kosztów produkcji. Osiągnięto również korzyści w postaci zmniejszenia hałasu w porównaniu ze starym, otwartym systemem przedmuchu. Warto również dodać, że pistolety posiadają wbudowane magnesy, które umożliwiają bezproblemowy montaż na prawie każdej maszynie.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie pistoletów chłodzących z naszej oferty.  Z chęcią wysłuchamy Państwa potrzeb i potsramy się dobrać optymalne urządzenie z naszego asortymentu.

Scroll to Top