Dysza powietrzna ze wstecznym wydmuchem czyści otwarte rury, tuby i otwory

Producent metalu używał wycinarki, aby uzyskać różne rozmiary i kształty rur ze stali nierdzewnej. Proces został zautomatyzowany a urządzenie przecina dwa fragmenty jednocześnie. Po operacji cięcia maszyna umieszcza rury w pojemniku. Następnie operator układa tuby w specjalnym drewnianym kontenerze (zdjęcie poniżej).

Zanim tuby będą mogły zostać przetransportowane do innego działu operator musi wyczyścić osobno każdą z nich. Metoda czyszczenia polegała na przymocowaniu szmatki do końca pręta i wepchnięciu jej do wnętrza rury w celu usunięcia wszelkich pyłów i wiórków pozostałych po operacji cięcia. Oczywiście efektywność dokładnego czyszczenia zwykłymi szmatkami w krótkim czasie była niezadowaljąca. Proces czyszczenia był bardzo czasochłonny, ponadto kiedy szmatka nie była wymieniana we właściwym czasie czyszczenie nie przynosiło efektów. Wiórki i zanieczyszczenia, które zostawały usunięte z wnętrza rur osadzały się na szmatce. Ten fakt wpływał na wygląd zewnętrzny rur wykonanych ze stali nierdzewnej. Producent metalu zgłosił się do nas z prośba o wytypowanie rozwiązania, które pozwoli na bezdotykowe czyszczenie rur w środku. Klientowi zależało na dostosowaniu dysz do różnych średnic oraz kształtów wycinanych materiałów. Zapytaliśmy o wymiary produktów i w odpowiedzi otrzymaliśmy poniższą tabelę:

Rury ze stali nierdzewnej
Kształt Wymiary
okrągłe ?57 mm ?63,5 mm ?70 mm
kwadratowe 57 x 57 mm 63,5 x 63,5 mm 70 x 70 mm
prostokątne 67 x 37 mm 73,5 x 43,5 mm 80 x 50 mm

 

Dysze powietrzne EXAIR ze wstecznym wydmuchem są produkowane w różnych rozmiarach. Zaprojektowano je do czyszczenia w środku rur, przewodów, węży i kanałów. Mogą czyścić średnice od 6,3 mm do 406 mm. Strumień powietrza o szerokości 360O może ?wytrzeć? cała wewnętrzną powierzchnię i wyczyścić chłodziwo, wióry i resztki. Nawiązując do powyższej tabeli zaoferowaliśmy jeden rozmiar dyszy ( nr art. 1006SS) przeznaczony do czyszczenia wszystkich rozmiarów rur. Ta dysza ze stali nierdzewnej 316SS została zaprojektowana do czyszczenia średnic od 22mm do 102mm.

Klient poinformował nas, że wszystkie rury są cięte na równe odcinki 550 mm. Ponieważ była to operacja ręczna zasugerowaliśmy zastosowanie dyszy ze wstecznym wydmuchem oraz pistoletu z miękkim uchwytem. Ergonomiczny kształt gwarantuje godziny wygodnej pracy. W połączeniu z dyszą możemy dodać przedłużającą rurę oraz osłonę przeciw  wiórom. Rury przedłużające do pistoletu pneumatycznego są dostępne w długościach od 152 mm do 1829mm. Zaproponowaliśmy produkt nr BP1206SS-24-CS, który jest wyposażony w pistolet pneumatyczny z miękkim uchwytem, dyszę ze wstecznym wydmuchem nr 1006SS, przedłużającą rurą 610 mm i osłoną przeciw wiórom.

Taka konfiguracja pozwoliła operatorowi na wyczyszczenie wewnętrznej części rury jednym ruchem. Osłona przeciw wiórom również doskonale spełnia swoją rolę, ponieważ chroni operatora przed wszystkimi odłamkami. Teraz przy użyciu pistoletu pneumatycznego operator może bez problemu wyczyścić rury w każdym kształcie. Dodatkowo nie musi się martwić o wymienianie ściereczki, kiedy ta stanie się brudna. Dzięki temu zakupowi firma zredukowała czas czyszczenia rur o 70 %.

Jeśli potrzebujesz wyczyścić wewnętrzną część rur, tub, przewodów, węży itp. mamy w ofercie dysze zaprojektowane specjalnie do tego celu.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl