Dysza toroidalna Gen4 usuwa ładunki elektrostatyczne na linii rozlewniczej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Niedawno skontaktował się z nami producent wody butelkowanej. Po napełnieniu butelek wzdłuż górnej części butelki umieszczana jest ochronna plomba zabezpieczająca. Służy to dwóm celom, zapobiega ingerencji w pełne butelki, a także utrzymuje zakrętkę butelki w całym procesie produkcyjnym. Ponieważ większość ludzi pije bezpośrednio z butelki, obszar ten musi pozostać czysty i odporny na zanieczyszczenia w późniejszym etapie procesu.
Problem polegał na tym, że na plastiku gromadziły się ładunki elektrostatyczne, które powodowały nieprawidłowe uszczelnienie korka butelki. W dalszej części linii produkcyjnej butelki mogły być wystawione na działanie wody, która zanieczyszczała butelki. Klient musiał wdrożyć proces inspekcji, ponieważ niedopuszczalne było zezwalanie na opuszczanie zakładu przez zanieczyszczone butelki. Kontrola wszystkich butelek opuszczających zakład powodowała opóźnienia w realizacji produkcji, ponieważ ponad 30% butelek nie nadawało się do sprzedaży.
Zalecanym rozwiązaniem było zainstalowanie modelu 8164 4 “Gen4 dysza toroidalna Super” tuż przed punktem procesu, w którym zakładano plomby na butelki. Materiał z tworzywa sztucznego przechodzi przez środek dyszy toroidalnej “Gen4 Super Air Wipe“, która neutralizuje ładunek statyczny na plastiku. Bez problemów plomby zostają prawidłowo nałożone. Nie zachodzi już konieczność ręcznej kontroli. Po instalacji dyszy do dejonizacji wskaźnik odrzucenia spadł do 0% !!
Dysza toroidalna Gen4 zapewnia jednolity strumień powietrza zjonizowany o zasięgu 360 ° i jest dostępna w rozmiarach od 1/2″ do 4″. Jej konstrukcja z klapką ułatwia zamocowanie wokół części w celu zneutralizowania elektryczności i zanieczyszczeń. Przepływ powietrza o dużej objętości i dużej prędkości przyłącza się do powierzchni i “wyciera” ją jonami eliminującymi ładunki elektrostatyczne. Zasięg działania takiej dyszy wynosi do 15 ” od miejsca, w którym jest zamontowana.
Jeśli w Twojej firmie występują problemy związane z elektrostatyką skontaktuj się z nami, wspólnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.
Scroll to Top