Dysza toroidalna zastępuje blokowy zdmuchiwacz własnej konstrukcji

Niedawno mieliśmy przyjemność współpracować z klientem, który potrzebował bardziej wydajnego i skutecznego rozwiązania do suszenia odcinków drutu stalowego do sprężonego betonu (PC) po pokryciu inhibitorem rdzy. W bieżącym procesie używano urządzenia własnej konstrukcji. Betonowy bloczek składał się z dwóch oddzielnych elementów, aby umożliwić otwarcie i włożenie nowego odcinka drutu bez konieczności przewlekania przez urządzenie. Dzielona konstrukcja dyszy miała dla klienta kluczowe znaczenie. Dysza toroidalna ?Super Air Wipe? od EXAIR wykorzystuje podzieloną konstrukcję, która łatwo odpina się w celu spełnienia oczekiwań.

 

Obecne rozwiązanie zużywało zbyt dużo sprężonego powietrza i powodowało spadki ciśnienia w innych procesach. Przegląd kompletnego systemu sprężonego powietrza wykazał, że urządzenia te są produktami o najwyższym zużyciu, jakie mieli w zakładzie. Średnica odcinków drutu wahała się w zakresie od 7 mm do 12 mm, dzięki czemu 1 ? dysza toroidalna ?Super? idealnie pasuje do każdego rozmiaru.

Po zainstalowaniu dyszy pierścieniowej nr 2401 alarmy niskiego ciśnienia w innych procesach zostały zatrzymane i zakład mógł działać bez dalszych problemów. Oprócz wyeliminowania okresowych postojów poziom hałasu z dyszy toroidalnej był znacznie niższy niż w zastosowanym wcześniej urządzeniu. Chociaż nie było takiego wymogu operatorzy mogą teraz pracować bez stosowania ochrony słuchu. Poziom dźwięku został obniżony do 80 dBA, co jest zgodne z bezpiecznym standardem dla maksymalnej dopuszczalnej ekspozycji na hałas.

Dzięki zastosowaniu dyszy toroidalnej ?Super? klient może zaoszczędzić na sprężonym powietrzu, zwiększyć produktywność dzięki wyeliminowaniu alarmów niskiego ciśnienia i jest w stanie poprawić bezpieczeństwo procesu.

Dysze pierścieniowe ?Super? zapewniają jednolity laminarny przepływ powietrza 360 ° do przedmuchiwania, suszenia, czyszczenia i chłodzenia szerokiej gamy rur, kabli, wytłaczanych kształtów, węży i drutu. Dzielona konstrukcja umożliwia łatwe zaciskanie wokół powierzchni przeznaczonej do odmuchu bez konieczności przewlekania materiału. Jeśli produkujesz lub przetwarzasz dowolny rodzaj węża, drutu lub wytłaczanych kształtów, zadzwoń do nas. Dopasujemy rozmiar dyszy toroidalnej do każdej średnicy materiału.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl