Dysze zmgławiające EXAIR idealne do aeroponiki

Ostatnio współpracowaliśmy z firmą, która uprawia rośliny metodą, o której nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, czyli aeroponiką. Musieliśmy więc zagłębić się w szczegóły dziedziny aeroponiki. Okazuje się, że aeroponika nie wykorzystuje podłoża dla roślin (ziemi), za pomocą bardzo drobnej mgły dostarcza się roślinom składników odżywczych potrzebnych do wzrostu. Bardzo ważne jest, aby mgiełka składała się z kropli o rozmiarze mniejszym niż 50 mikronów. W przeciwnym razie korzenie nie będą w stanie wchłonąć składników odżywczych.

Okazało się, że dysze natryskowe EXAIR to właściwy kierunek.

Wspólnie z klientem ustaliliśmy, że najlepszym rozwiązaniem  będzie model dyszy do mgły AW8010SS (szerokokątny strumień okrągły, mieszanie wewnętrzne). Podczas testów klient zasilił dyszę natryskową sprężonym powietrzem o ciśnieniu 0,35 bar i cieczą o ciśnieniu 0,69 bar. Uruchamianie dyszy co 10-15 minut utrzymywało w pomieszczeniu idealną wilgotność dla rosnących roślin.

 

Dysze natryskowe Exair idealnie nadają się do aeroponiki

 

Klient planuje zainstalować do 20 modeli AW8010SS dysz do rozpylania cieczy o szerokokątnym strumieniu okrągłym z mieszaniem wewnętrznym w każdej sekcji swojego obiektu, kiedy budowa nowej hali zostanie zakończona.

W celu omówienia swojego zastosowania, skontaktuj się z nami, dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twojej aplikacji.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl