Generator azotu do zasilania wypalarki laserowej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Z sukcesem przeprowadziliśmy dostawę, instalację i uruchomienie wytwornicy azotu w technologii PSA w zakładzie produkcyjnym wytwarzającym windy i dźwigi osobowe. Firma wykorzystuje azot do zasilenia wypalarek laserowych i plazmowych w procesie cięcia stali nierdzewnej.
Generator azotu zastąpił azot kupowany cyklicznie w butlach wysokociśnieniowych, a głównym celem tej inwestycji jest obniżenie kosztów pozyskiwania tego gazu oraz zapewnienie ciągłości produkcji. Każde przezbrojenie butli wiązało się z koniecznością zatrzymania procesu produkcji w celu wymiany wiązki.
Nasz system całkowicie wyeliminował trudności związane z logistyką, eksploatacją i magazynowaniem azotu w butlach wysokociśnieniowych. Po kilku miesiącach użytkownik zaczął stosować azot z generatora także do cięcia stali czarnej. Okazało się, że wycinane elementy są produkowane szybciej i są lepszej jakości w stosunku do cięcia tlenem, ponieważ nie zachodzi proces oksydacji na krawędziach metalu.
Zakres dostawy obejmował generator azotu Sysadvance model Nitrogen N400, zbiorniki buforowe powietrza i azotu, doprężacz azotu HPC Booster, filtry, osuszacz sprężonego powietrza i azotu, sprężarkę śrubową Hertz Kompressoren smarowaną olejem, a także aluminiową instalację pneumatyczną EQOfluids do rozprowadzenia sprężonego powietrza i azotu w zakładzie.
Szacowany zwrot kosztów z tej inwestycji wynosi dwa lata.
Jeżeli korzystasz z azotu w wiązkach lub ze zbiorników z ciekłym azotem, skontaktuj się z nami, chętnie przygotujemy bezpłatną analizę opłacalności inwestycji w generator azotu.
Scroll to Top