Nóż powietrzny pomaga w usuwaniu opiłków drewna

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Producent drzwi miał pewne problemy z gromadzeniem się trocin na powierzchni maszyny CNC. Operacja polegała na użyciu dwóch obrotowych brzeszczotów na ramieniu piły do wycięcia dwóch rowków w dolnej części standardowych drzwi o szerokości 91,4 cm. Po operacji wycinania rowków, na drzwi i wokół przenośnika dostawał się kurz. Stało się to problemem, ponieważ na hali produkcyjnej zbierał się pył z trocin. Frezarka CNC posiadała system odpylania, ale wymagała niewielkiej pomocy, aby utrzymać materiał w obszarze zbierania.
Poleciliśmy zestaw noża powietrznego ?Super? model 110236DX. Ten model zawiera nóż powietrzny ?Super? 36? (914 mm), filtr, regulator, zestaw podkładek regulacyjnych, uniwersalny system mocowania i elektroniczny sterownik przepływu EFC. Filtr ma za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia z układu sprężonego powietrza, aby utrzymać powierzchnię drzwi w czystości oraz zapewnić poprawne działanie noża powietrznego. Regulator i zestaw podkładek są dedykowane do kontrolowania siły wymaganej do usunięcia opiłków i zapobiegania migracji pyłu. Uniwersalny system montażowy stanowi bezproblemowe i skuteczne mocowanie noża powietrznego. Wykorzystuje on przegubowe ramiona do manewrowania nożem powietrznym i tym samym umożliwia ustawienie najlepszej pozycji do odmuchiwania. Elektroniczny sterownik przepływu EFC to produkt do optymalizacji, który wykorzystuje czujnik fotoelektryczny do włączania i wyłączania dopływu sprężonego powietrza za pomocą obwodu czasowego. Gdy drzwi przesuwają się przed czujnikiem fotoelektrycznym, obwód czasowy otwiera dopływ sprężonego powietrza. Dopływ wyłączy się po  opuszczeniu obszaru frezowania przez drzwi. Sterownik EFC to świetne narzędzie do oszczędzania zużycia sprężonego powietrza.
Czyszczenie drzwi po ferowaniu
Nóż powietrzny ?Super? został umieszczony pod aluminiową osłoną przed wiertłem frezarki (zdjęcie powyżej). Nóż został zainstalowany w celu wydłużenia wydmuchu w kierunku systemu odpylania. Siła powietrza oczyszcza powierzchnię drzwi w sposób bezdotykowy. W rezultacie wióry i opiłki drewna pozostały wewnątrz maszyny CNC, dzięki temu wyeliminowano ryzyko poślizgu w innych obszarach zakładu. Dodatkową zaletą jest fakt, że system odpylania został zoptymalizowany za pomocą noża powietrznego ?Super?, dzięki temu sprzątanie wiórów i pyłu nie jest już konieczne. Taka operacja pozwoliła zaoszczędzić czas i pieniądze.
Jeśli chcesz mieć bezpieczniejsze środowisko dla swoich pracowników, PNEUMA oferuje linię produktów, które mogą Ci w tym pomóc. Niezależnie od tego, czy chodzi o hałas, martwe ciśnienie zatykające, czy usuwanie zagrożeń poślizgiem, jak powyżej; EXAIR opracował rozwiązania, które mogą pomóc. Możesz skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy i doboru odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania.
Scroll to Top