Nóż powietrzny ?Super? skutecznie osusza opakowania

Producent dań mrożonych niedawno skontaktował się z nami, by skonsultować potencjalną aplikację produktów Exair.

Potrzeba stała się poważna w momencie, gdy linia pakująca zgłosiła problem z nadmiarem wody na powierzchni opakowań. Podczas końcowego procesu produkcyjnego opakowania są płukane w celu usunięcia wszelkich niechcianych nieczystości, a następnie transportowane do dużej chłodni.

Nadmiar wody na opakowaniach nagromadzony w wyniku płukania stawał się lodem. W momencie składowania towarów w skrzynkach do transportu opakowania ?sklejały się ze sobą?. Podczas rozdzielania opakowań wiele z nich ulegało rozdarciom, co uniemożliwiało sprzedaż takiego towaru i w rezultacie towar wracał do producenta.

Dodatkowo lód na opakowaniach zwiększał całkowitą wagę skrzynek transportowych, co skutkowało zwiększonymi kosztami transportowymi.

Właściciel firmy potrzebował rozwiązania, które pomogłoby mu usunąć resztki wody, zredukować zwroty związane z rozdartymi opakowaniami oraz obniżyć koszty transportu.

Sposobem na rozwiązanie problemu okazało się zastosowanie 48- calowego noża powietrznego Exair (model BP110048). Nóż został zamontowany za pomocą dwóch uniwersalnych zestawów montażowych. W tym przypadku produkt Exair zagwarantował precyzyjny przepływ powietrza potrzebny do zdmuchnięcia wody z opakowań po spłukaniu i przed zamrożeniem.

Instalacja noża powietrznego Exair wyeliminowała problem zmrożonych opakowań, zwrotów i zwiększonego ładunku. Sukces udało się osiągnąć przy niskim ciśnieniu roboczym i niskim zużyciu sprężonego powietrza.Za pomocą jednego urządzenia można rozwiązać wieloaspektowy problem.

Jeżeli poszukujesz podobnego rozwiązania w swojej firmie skontaktuj się z nami !

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl