Noże powietrzne EXAIR poprawiają wydajność na linii butelkowania piwa

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, co dla nas oznacza powrót do weekendów na kanapie oglądając piłkę nożną! Co lepiej pasuje do piłki nożnej niż zimne piwo?

W ostatnim czasie współpracowaliśmy z producentem napojów, w celu poprawy wydajności procesu butelkowania piwa. Zazwyczaj cena idzie w parze z jakością, dla naszego klienta było to całkiem oczywiste, ponieważ zastąpiliśmy niektóre niezbyt wydajne dysze nożami powietrznymi ?Super?.

W trakcie tego procesu klient miał do dyspozycji cztery zestawy nieefektywnych dysz do osuszania butelek. Dwa zestawy były umieszczone tuż po cyklu mycia, a kolejne dwa zostały umieszczone tuż przed etykietowaniem. Po umyciu butelki trafiają na stację napełniania, gdzie przeprowadzany jest proces napełniania. W otoczeniu panuje wilgoć i jest gorąco przez cały rok, więc zaraz po napełnieniu na butelce pojawi się kondensacja.

Po napełnieniu klient przykleja etykietę na zewnątrz butelki. Jeśli występuje jakakolwiek kondensacja, prowadzi to do tego, że wiele etykiet nie przylega prawidłowo. Problem polegał na tym, że gdy wszystkie dysze działały jednocześnie, odnotowywano spadek ciśnienia, który prowadził do niewystarczającego suszenia butelek na obu etapach procesu. Stosowane rozwiązanie było dość drogie: ośmiu operatorów było ustawianych na końcu linii, aby sprawdzić, wysuszyć i nakleić ponownie wszelkie etykiety, które nie przylegały dobrze.

Nieefektywne dysze sprężonego powietrza

Ponieważ wiedzieliśmy, że zużycie sprężonego powietrza jest krytycznym aspektem tego procesu, zaoferowaliśmy dwa noże powietrzne model BP110006-.001 o długości 152mm z zainstalowaną podkładką o grubości 0,001?. Noże powietrzne ? Super? są wysyłane bezpośrednio z fabryki z podkładką .002?, więc zastosowanie cieńszej podkładki pomogło jeszcze bardziej zredukować zużycie powietrza przez nóż. Noże wytwarzają laminarną kurtynę powietrza, która jest znacznie skuteczniejsza w suszeniu niż turbulentny przepływ powietrza z stosowanych wcześniej płaskich dysz. Zamiast używać czterech zestawów dysz, klient może użyć tylko dwóch zestawów noży, skutecznie eliminując dwie stacje odmuchowe.

Dzięki zastosowaniu noży powietrznych EXAIR ciśnienie w systemie sprężonego powietrza nie spada, a laminarny przepływ powietrza jest znacznie skuteczniejszy w suszeniu butelek. Teraz, na końcu przenośnika klient potrzebuje tylko dwóch operatorów, aby rozładować butelki i pakować je do pojemników. To drastycznie obniżyło koszty pracy generowane przez tą operację, ponieważ pozostali pracownicy zostali oddelegowani do innych zadań zamiast suszyć butelki i naklejać etykiety.

Jeśli masz dość problemów z nieefektywnym urządzeniem do przedmuchiwania i suszenia, to mamy rozwiązania, które są dostępne od ręki z naszego magazynu. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością pomożemy Ci określić najlepsze rozwiązanie dostosowane specjalnie do Twojej aplikacji.

Scroll to Top