Noże powietrzne jonizujące usuwają ładunki elektrostatyczne z opakowań do żywności

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Na naszym blogu firmowym PNEUMA, często w miesiącach jesienno-zimowych poruszanych jest wiele tematów związanych z elektrostatyką. Dzieje się tak dlatego, że w okresach niższej wilgotności znacznie łatwiej generują się ładunki elektrostatyczne, które mogą powodować problemy w różnych procesach przemysłowych. Latem wyższy poziom wilgoci „pokrywa” atomy cząsteczek elektrostatycznych i zmniejsza ilość gromadzenia się ładunków.

W związku z powyższym od października do marca mamy „sezon” na dejonizację. Natomiast niektóre aplikacje generują tak wysoki poziom ładunków elektrostatycznych, że wymagają ich usuwania przez cały rok. Tak było w przypadku ostatniego klienta, który produkuje szeroką gamę różnych puszek i kubków używanych w przemyśle spożywczym.

W ramach nowego procesu dla jednego ze swoich klientów nakładają wosk na zwój blachy za pomocą elektrostatycznego woskowania. Woskownice pracują przy -20 Kv, aby naładować atomizowane cząsteczki wosku i przyciągnąć dodatni ładunek na zwoju blachy. Następnie cewka przenosi ładunek szczątkowy dochodzący do 18 Kv i w ciągu niecałej minuty natychmiast przylega do prasy. Bez rozwiązania umożliwiającego usunięcie zakłóceń elektrostatycznych klient nie był w stanie uruchomić tej maszyny.

Krążek stali - usuwanie ładunków elektrostatycznych
Arkusz stali - dejonizacja

Szerokość kręgów blachy waha się od około 82-85 cm i ładunek znajduje się po obu stronach materiału. Zalecanym rozwiązaniem było zainstalowanie (2) naszych noży powietrznych jonizujących model 112036” tuż przed wejściem materiału do matrycy – od góry i od dołu rozwijanego materiału. Klient był objęty sztywnymi terminami realizacji. Opóźnienia w dostawie pozostałych komponentów spowodowały jeszcze większe problemy z terminową realizacją zamówień.

Na szczęście, jako jedyny w Polsce dystrybutor firmy EXAIR noże powietrzne jonizujące mieliśmy dostępne z magazynu. Wysłaliśmy je tego samego dnia i kolejnego dnia produkty były już u klienta. Natychmiast zostały zainstalowane, po czym wznowiono produkcję. W czasach, gdy z wielu powodów wydaje się, że nic nie jest dostępne od ręki, PNEUMA nadal wysyła zamówienia tego samego dnia. Jeśli potrzebujesz natychmiastowego rozwiązania skontaktuj się z nami.

Scroll to Top