Płaskie dysze powietrzne osuszają aluminiowe profile

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Operator urządzenia do cięcia metalu zwrócił się do nas ze swoim problemem. Maszyna wycinała fragmenty profili aluminiowych, prętów i cylindrów o określonej długości na zamówienie klienta.  Stosowano różne metody cięcia w zależności od rozmiaru i profilu, jednak za każdym razem operacja wymagała użycia chłodziwa. Pod koniec procesu cięcia części były wprowadzane do maszyny myjącej w celu usunięcia chłodziwa. Kolejnym etapem produkcji było znakowanie atramentowe, polegające na drukowaniu odpowiednich informacji w górnej części każdego produktu.
Produkty przed znakowaniem musiały być suche, w innym wypadku tusz by się rozmazywał i znakowanie byłoby nieczytelne. Aby przyśpieszyć proces suszenia zastosowano cztery miedziane rurki i doprowadzono do nich sprężone powietrze. W celu zapewnienia większej powierzchni odmuchu lekko spłaszczono końce. Zaletą tego systemu było to, że łatwo można zmieniać kierunek i pozycję odmuchu, aby dopasować do je do rozmiaru i kształtu aktualnie osuszanego produktu.
Problemem wynikającym ze stosowania miedzianych rurek był duży hałas i ogromne zużycie sprężonego powietrza. Po konsultacji z klientem okazało się, że dzięki produktom marki Exair możemy zaoferować o wiele lepsze rozwiązanie do zdmuchiwania wody z produktów.
Klient omówił z nami szczegóły dotyczące procesu. Zakres wycinanych profili był szeroki od 5cm  do 30 cm. Również kształty były bardzo zróżnicowane, kwadratowe i prostokątne o różnych wymiarach. Należało zaoferować elastyczny produkt, który byłby odpowiedni do osuszania różnych typów produktów a także miał możliwość manualnego ustawiania pozycji nadmuchu.
“Systemy odmuchu”  marki Exair świetnie pasują do wymagań klienta. Zaoferowaliśmy model 1122-9412. Zestaw ten jest wyposażony w podstawę magnetyczną, płaskie dysze powietrzne oraz elastyczne węże, ułatwiające właściwe ustawienie dysz w danym momencie. Dwie 2-calowe płaskie dysze powietrzne zapewniają szeroki strumień powietrza.
Podstawa magnetyczna  jest wyposażona w dwa zawory odcinające dopływ sprężonego powietrza, aby w łatwy sposób wyłączyć jedną z dysz, kiedy nie jest potrzebna (np. podczas osuszania mniejszych produktów). Podstawa magnetyczna oraz dysze są połączone za pomocą elastycznych węży o długości 30 cm, co pozwala na precyzyjne ustawienie dysz.
Po zainstalowaniu dwóch systemów nr 1122-9412 poziom hałasu spadł o 77 dBA przy użyciu dwóch płaskich dysz. Zużycie sprężonego powietrza również znacznie zmalało. Zainstalowanie systemów odmuchu Exair pozwoliło na elastyczne, wydajne i skuteczne osuszanie części przed znakowaniem.
Jeśli potrzebujesz elastycznego rozwiązania podczas odmuchu zapoznaj się z naszą oferta różnorodnych systemów odmuchu.
Scroll to Top