Początek sezonu problemów z elektrostatyką

Cóż, letnie dni dobiegły końca, a na horyzoncie pojawia się zimne i suche powietrze. Jest jedna rzecz, która towarzyszy zimnemu, suchemu powietrzu, a mianowicie ładunki elektrostatyczne.

W cieplejszych miesiącach wilgoć w powietrzu utrzymuje się na dobrym poziomie, eliminując dużą ilość nadmiernego ładunku statycznego. Ale kiedy to zimne, suche powietrze wchodzi w grę, potrzebny jest inny sposób, aby pozbyć się wyładowań elektrostatycznych w Twoim zakładzie.

Granulat przylega do ścian urządzenia z powodu ładunków elektrostatycznych

W wielu zastosowaniach malarskich lub wykończeniowych kurz i zanieczyszczenia z otoczenia mogą osadzać się na częściach przed malowaniem lub powlekaniem. Zdmuchnięcie ich standardowym pistoletem pneumatycznym nie usunie wszystkich zanieczyszczeń, jeśli są naładowane statycznie, mogłoby to spowodować niedoskonałości lakieru lub powłoki. Często skutkuje to dużą ilością odrzuconych części, które należy zutylizować. Ładunek elektrostatyczny musi zostać zneutralizowany, aby go usunąć.

 

Inne procesy, które korzystają z dejonizacji, obejmują drukowanie, cięcie wzdłużne, formowanie, przycinanie, owijanie i pakowanie.

Okres jesienno-zimowy ma wiele plusów, ale nie pozwól, aby utrudniał procesy produkcyjne. Oferujemy szeroką gamę rozwiązań zaprojektowanych w celu eliminowania ładunków elektrostatycznych. Napisz do nas, a my z przyjemnością doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl