Porównanie dysz pierścieniowych EXAIR do blokowych dysz odmuchowych

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Do aplikacji takich jak czyszczenie, suszenie oraz odmuch  profili, kabli, rur, węży lub drutu, dysza toroidalna EXAIR ? Super Air Wipe? jest idealnym rozwiązaniem, które często wyróżnia się w tej dziedzinie. Od czasu do czasu otrzymujemy zapytania o przedmuch blokowy drutu lub okablowania, a propozycja okrągłej dyszy ?Super Air Wipe? jest często zaskoczeniem w porównaniu do tego, do czego przyzwyczajony jest klient, ponieważ zapewnia ona przedmuch 360°.


Dysze typu blokowego są podobne do dysz toroidalnych, ponieważ mają konstrukcję z klapką, która otwiera się i zamyka wokół produktu, aby użytkownik nie musiał przewlekać materiału. Oba rodzaje dysz są zasilane sprężonym powietrzem. Sposób dostarczania powietrza przez dysze jest aspektem, który powoduje ostry kontrast w wydajności.


Przyjrzyjmy się, jak dysze blokowe dostarczają powietrze do suszonego / czyszczonego produktu. Wewnątrz nich znajduje się kilka otworów na każdej połowie bloku, które są wywiercone pod kątem, aby dostarczać powietrze na powierzchnię produktu. Dysze typu blokowego muszą mieć dość zbliżoną średnicę do produktu, aby powietrze stykało się z powierzchnią przeznaczoną do odmuchu i są one w większości oferowane tylko w mniejszych rozmiarach.


W jaki sposób Super Air Wipe dostarcza powietrze do zdmuchiwanego produktu? Powietrze wlatuje (1) do wewnętrznej komory, którą wypełnia (2), a następnie wypływa przez jednolitą szczelinę (3) na każdej połowie dyszy. Szerokość szczeliny jest regulowana przez podkładki. Podkładkę można wymieniać (różne grubości), aby dostosować szczelinę do oczekiwanego przepływu powietrza. Powietrze trafia następnie na profil Coandy (4), aby zmaksymalizować ilość odmuchującego powietrza (5) i wypływa z dyszy pod kątem 60 ° (6), uderzając w powierzchnię przeznaczoną do odmuchu pod pełnym kątem 360 °.

Dysze typu blokowego mają również tendencję do bardzo głośnego działania, często przekraczającego poziom hałasu 90 dBA. Wpływa to bezpośrednio na personel, a także może mieć wpływ na komunikację podczas obsługi linii technologicznej. Poziom hałasu generowanego przez dysze toroidalną ?Super Air Wipe? wynosi 82 dBA przy średnicy do 127mm). Dla średnic od 152mm-279mm poziom hałasu wynosi do 89 dBA

Dysze okrągłe „Super Air Wipe” są dostępne w jedenastu rozmiarach z aluminium (do  279mm średnicy). Dysze wykonane ze stali nierdzewnej są dostępne w pięciu rozmiarach (do 102mm średnicy). Jeśli aluminium lub stal nierdzewna nie spełniają wymagań aplikacji, dostępne są dysze o niestandardowych rozmiarach i materiałach wykonania na specjalne zamówienie.

Jeśli zauważysz, że wydmuch powietrza w dyszy blokowej pozostawia smugi lub fizyczne wymagania dotyczące rozmiaru dyszy blokowej sprawiają, że nie zmieści się ona na linii produkcyjnej skontaktuj się z nami. Z przyjemnością wytypujemy, który model dyszy pierścieniowej ?Super Air Wipe? będzie odpowiedni do Twoich potrzeb.

Scroll to Top