Usuwanie ładunków elektrostatycznych z linii produkcyjnej

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Nadeszła zima a dla nas jest to „sezon statyczny”. Widzimy wyraźny wzrost liczby zapytań, które dotyczą problemów związanych z ładunkami statycznymi… i rozwiązań, które możemy zapewnić.

W zeszłym miesiącu mieliśmy przyjemność rozmawiać z klientem, który pracuje w oddziale światowego producenta zakrętek do butelek. Zeszłej zimy maszyna sortująca plastikowe nakrętki była szczególnie narażona na problemy z ładunkami statycznymi, co powodowało znaczny spadek wskaźnika produkcji, dlatego w tym roku klient chciał rozwiązać problem za wczasu:

Gdy zakrętki przemieszczają się poziomo (białe strzałki), przechodzą pod listwą jonizującą (dostarczoną przez producenta maszyny), która zapewnia pewną redukcję ładunku elektrostatycznego, ale nie jest w stanie poradzić sobie z większymi wartościami ładunku statycznego występującymi podczas zimy (w miesiącach o niższej wilgotności powietrza). Zakrętki do butelek (po prawej) blokowały się, spowalniając produkcję.
Zestaw noża powietrznego jonizującego „Super” 762mm Model 112230 zastąpił listwę jonizującą, która była już zamontowana w maszynie. To rozwiązanie spowodowało radykalną poprawę… koniec z zacinaniem się zakrętek w maszynie.

Zwiększony ładunek statyczny (przekraczający wytrzymałość domyślnie zastosowanej listwy statycznej) zmniejszył wskaźnik produkcji o 30%. Nóż powietrzny jonizujący „Super” przywrócił pełną wydajność tej maszyny. Gdy klient zobaczył wymierne korzyści z zastosowania dejonizatora EXAIR natychmiast zdecydował się na zaimplementowanie tego rozwiązania w pozostałych trzech maszynach.

Jeśli ładunki elektrostatyczne powodują problemy z przyleganiem kurzu do produktu, przywieraniem produktu, nieprawidłowym podawaniem arkuszy, zakleszczaniem się, rozdzieraniem lub zwijaniem materiałów albo dochodzi do uciążliwych wyładowań elektrycznych napisz do nas! Oferujemy szereg bezpiecznych i skutecznych rozwiązań w zakresie dejonizatorów.

Scroll to Top