Wentylowanie oparów za pomocą wzmacniacza przepływu powietrza

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

W przemyśle pneumatycznym istnieją dwa rodzaje wzmacniaczy powietrza. Jeden typ (doprężacz) zwiększy ciśnienie powietrza wlotowego i pozwoli na uzyskanie wyższego ciśnienia. Drugi typ wykorzystuje ciśnienie powietrza wlotowego do wzmocnienia objętości powietrza na wylocie. Nasz dostawca EXAIR produkuje wzmacniacze objętości zwane ?Super Air Amplifiers??.

Wzmacniacze przepływu powietrza są idealnym rozwiązaniem do wielu aplikacji

To zwiększenie objętości powietrza nazywane jest współczynnikiem wzmocnienia. Co to znaczy? Definicja współczynnika to relacja między dwoma wartościami pokazująca, ile razy jedna wartość jest zawarta w drugiej. W przypadku wzmacniaczy EXAIR Super Air Amplifiers, współczynnik jest wartością pokazującą ilość otaczającego powietrza, które jest zasysane do strumienia sprężonego powietrza. Im wyższy współczynnik wzmocnienia, tym wydajniejszy jest wzmacniacz przepływu powietrza. Wzmacniacze EXAIR mogą osiągać współczynniki wzmocnienia 25 do 1. Oznacza to, że do każdej 1 jednostki sprężonego powietrza zasysane jest 25 jednostek powietrza z otoczenia.

Wzmacniacz przepływu powietrza - obszar przepływu

Dlaczego wzmacniacze przepływu powietrza EXAIR są niezastąpione? Podobnie jak wentylator, są zaprojektowane do przemieszczania powietrza. Wentylatory używają łopatek i ostrzy, aby popychać powietrze w kierunku celu. Łopatki wentylatora ?uderzają? w powietrze, co powoduje turbulentny przepływ powietrza i głośne dźwięki. Wzmacniacze EXAIR nie wykorzystują łopatek ani silników do przemieszczania powietrza. Wykorzystują profil Coandy i opatentowaną podkładkę, aby zassać powietrze z otoczenia. W fizyce dużo łatwiej jest ciągnąć niż pchać. Proces przyciągania powietrza z otoczenia przez wzmacniacze sprawia, że ??są one bardziej wydajnym, kompaktowym i cichym rozwiązaniem niż wentylatory.

Aby zaprezentować moc wzmacniacza przepływu powietrza EXAIR, został przeprowadzony eksperyment ? wykorzystano model 120022. Na zdjęciu poniżej olej jest podgrzewany w celu wytworzenia dymu, a wzmacniacz Super Air Amplifier jest umieszczony na środku rury wydechowej. Ta demonstracja była przeznaczona dla klienta, który chciał odprowadzić opary z zamkniętego obszaru. Inne zastosowania obejmowałyby dym spawalniczy, wentylację spalin ze zbiorników i odpylanie.

Nasz dostawca EXAIR produkuje i ma w ofercie pięć różnych rozmiarów, od 3/4? (19 mm) do 8? (203 mm). Zaletą wzmacniaczy jest to, że wlot i wylot mogą być poprowadzone kanałami w celu zdalnego pozycjonowania. Są bardzo kompaktowe i mogą zmieścić się w ciasnych miejscach, takich jak rura wydechowa powyżej. Nie mają żadnych ruchomych części ani nie potrzebują prądu do zasilania. Do działania potrzebują tylko czystego sprężonego powietrza; więc są bezobsługowe. Kolejną unikalną cechą wzmacniaczy EXAIR jest opatentowana podkładka, która pozwala zaciągnąć jak najwięcej powietrza z otoczenia. Dodatkową korzyścią jest to, że są zgodnie z przepisami BHP i spełniają normy dotyczące poziomu hałasu i ciśnienia zatykającego.

Przy dzisiejszych kosztach wytwarzania sprężonego powietrza ważne jest, aby używać go tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Wzmacniacze EXAIR gwarantują skuteczny nadmuch w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz małych części, chłodzenie przedmiotów i wentylację dymu bez użycia dużej ilości sprężonego powietrza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wzmacniaczy przepływu powietrza lub chciałbyś omówić swoje zastosowanie, z przyjemnością Ci pomożemy.

Scroll to Top