Zapomnij o problemach elektrostatycznych – działko jonizujące Gen4

Niższa wilgotność powietrza związana z aktualną pora roku powoduje znaczny wzrost zainteresowania dejonizatorami. Na szczęście w naszej ofercie znajduje się szeroka gama neutralizatorów ładunków elektrostatycznych EXAIR, które zostały zaprojektowane specjalnie do rozwiązywania problemów związanych ze statyką, występujących w różnych branżach. Materiały takie jak papier, plastik lub tekstylia zwykle zawierają taką samą liczbę jonów dodatnich, jak i ujemnych. Poddana tarciu równowaga ta może zostać zakłócona, jeśli atomy zyskają lub stracą elektron. To zyskanie/utrata elektronu powoduje, że atom jest niezrównoważony elektrycznie.

Ładunek statyczny będzie następnie wywierał siłę na pobliskie naładowane obiekty lub uziemione przewodniki (w tym personel). Problemy te mogą również objawiać się przywieraniem kurzu do produktu, przyleganiem produktu do siebie, rolowaniem, zacinaniem się materiałów i problemami z podawaniem arkuszy. Nasze dejonizatory Gen4 przeszły niezależne testy laboratoryjne, aby potwierdzić, że spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa i ochrony środowiska obowiązujące w USA, Unii Europejskiej i Kanadzie, wymagane do uzyskania znaków CE i UL.

Jednym z takich produktów jest działko jonizujące Gen4. Powietrzne działko Gen4 firmy EXAIR neutralizuje ładunki elektrostatyczne z odległości do 4,5 m bez żadnych ruchomych części. Wykorzystując 2-calowy wzmacniacz przepływu powietrza EXAIR, działko zmaksymalizuje przepływ zjonizowanego powietrza, jednocześnie minimalizując zużycie sprężonego powietrza. Silne, skoncentrowane, ciche i wydajne zjonizowane powietrze jest w stanie wyeliminować ładunek 5 kV w zaledwie 0,37 sekundy.

 

Kompaktowa konstrukcja oszczędza miejsce i umożliwia montaż w ciasnych przestrzeniach: na ścianach, ramach maszyn, blatach itp. Stojak posiada nawiercone otwory w celu łatwego montażu i został wyposażony w regulację obrotową, aby precyzyjnie ukierunkować strumień powietrza. Przykłady aplikacji, które wymagały zastosowania działka jonizującego Gen4, obejmują: usuwanie ładunków elektrostatycznych z karoserii motocykli przed malowaniem, usuwanie ładunków elektrostatycznych na płytkach PCB, rozdzielanie arkuszy i wytwarzanie jednorazowych pieluch. Gdy przestrzeń montażowa jest jeszcze bardziej ograniczona, dobrym rozwiązaniem może być również strumienica jonizująca firmy EXAIR.

W naszym magazynie dostępna jest szeroka gama produktów eliminujących ładunki elektrostatyczne, nie czekaj, aż problemy statyczne ustąpią. Na wiosnę poziom wilgotności powróci. Zamów wybrany jonizator z naszej oferty i zapewnij sobie brak problemów z elektrostatyką przez zimę i kolejne sezony!

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl