Zestaw do dejonizacji Gen4 eliminuje fałszywe odczyty

Producent urządzeń medycznych przedstawił nam swój problem związany z ładunkami elektrostatycznymi. Przypadek dotyczył ręcznie obsługiwanej stacji wizyjnej. Plastikowe podłoże mniej więcej wielkości karty kredytowej umieszcza się w gnieździe a na powierzchnię nakłada się niewielką ilość płynu. Następnie operator wykonuje zdjęcie cieczy i substratu a obraz jest wykorzystywany do analizy. Stacja jest nieruchoma w gnieździe do momentu, kiedy zdjęcie nie zostanie zrobione. Po zakończeniu operacji część jest ręcznie usuwana z gniazda.

Po przeprowadzeniu wewnętrznych testów ustalono, że gromadzenie się ładunków elektrostatycznych na powierzchni urządzenia powodowało przemieszczanie się cieczy, co prowadziło do znacznego spadku wydajności produkcyjnej z powodu wadliwych odczytów.  Czas cyklu od zrobienia początkowego obrazu i wyników analizy wynosi w przybliżeniu 2 sekundy, więc potrzebowali czegoś, co szybko usunęłoby ładunek z części plastikowej.

Po dokonaniu analizy sytuacji w firmie Exair ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie stacji jonizującej Gen4 Ion Air. Jest to kompaktowy jonizator zapewniający spokojny, skoncentrowany zjonizowany strumień powietrza, który szybko eliminuje ładunek elektrostatyczny na powierzchni materiału lub przedmiotu. Działając z ciśnieniem roboczym 1,4 bar, generator Gen4 Ion Air Jet jest w stanie rozproszyć ładunek o wartości 5 kV w ciągu 0,45 sekundy, utrzymując niski poziom dźwięku zaledwie 67 dBA. Ion Air Jet ma współczynnik wzmocnienia 5: 1 a przepływ powietrza można regulować od „podmuchu” do „wiatru” po prostu zwiększając lub zmniejszając ciśnienie wlotowe. Zestaw  Stay Set Ion Air Jet zawiera 12-calowy elastyczny wąż przedłużający , który utrzymuje pozycję, dopóki nie zostanie fizycznie przestawiony oraz podstawę magnetyczną ułatwiającą instalację.

Jeśli masz aplikację, która wymaga skoncentrowanego, zjonizowanego przepływu powietrza lub potrzebujesz pomocy w doborze najlepszego produktu do Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami.

 

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl