Reduktory ciśnienia do powietrza, azotu i tlenu – dlaczego warto obniżać ciśnienie?

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

W każdym zakładzie produkcyjnym występuje sprężone powietrze, które zazwyczaj wytwarzane jest w centralnej kompresorowni i następnie poprzez sieć rozprowadzane po całej hali do poszczególnych urządzeń. W praktyce wiele z tych maszyn i procesów może pracować na niższym ciśnieniu niż to, które utrzymywane jest w sieci. Wówczas  bardzo pomocne okazują się reduktory ciśnienia sprężonego powietrza.

 

 

Reduktory ciśnienia są to kompaktowe urządzenia, które w prosty sposób pozwalają na obniżenie ciśnienia określonego gazu. Za pomocą regulatorów można precyzyjnie dostosować ciśnienie potrzebne do konkretnego procesu lub maszyny. Dlaczego warto to robić? Ponieważ obniżenie ciśnienia o 1 bar to ok. 6% mniejsze zużycie energii. Dlatego dzięki obniżeniu ciśnienia do niezbędnego minimum ograniczamy zużycie sprężonego powietrza redukując koszty wytworzenia gazu. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku innych gazów technicznych. Warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim procesom, bo zainstalowanie regulatora ciśnienia lokalnie przy każdym punkcie poboru prawdopodobnie okaże się doskonałą inwestycją przy minimalnym nakładzie czasu, pracy i pieniędzy.

 

 

W ofercie posiadamy reduktory ciśnienia do tlenu i azotu, a także reduktory ciśnienia do wodoru oraz do innych gazów technicznych takich jak: dwutlenku węgla, acetylen, metan, propan, olej hydrauliczny, woda, amoniak, tlenek diazotu, argon oraz hel.

 

 

Poniżej przedstawiamy przykłady aplikacji, w których zostały zamontowane reduktory z naszej oferty.

 

 

– Reduktor ciśnienia do tlenu zamontowany za generatorem tlenu w procesie hodowli ryb. Tlen jest stosowany do nasycania  wody i przyspieszenia wzrostu ryb.

Reduktor ciśnienia do tlenu w hodowli ryb

– Mosiężny reduktor ciśnienia do tlenu, zastosowany w generatorze tlenu w procesie spalania przy wyrabianiu produktów ze szkła

Reduktor ciśnienia do tlenu w procesie spalania gazu

– Reduktor ciśnienia azotu zamontowany na wylocie z generatora azotu w procesie inertyzacji zbiorników azotem

Reduktor ciśnienia do azotu

Nasze portfolio obejmuje szeroką ofertę reduktorów ciśnienia z odpowiednimi przyłączami gwintowanymi, kołnierzowymi, tri-clamp o różnych średnicach.

Dostępne są reduktory wysokiego przepływu, reduktory laboratoryjne, reduktory do ciśnień powyżej 200 bar, precyzyjne reduktory ciśnienia.

Dodatkowo możemy dostarczyć poniższe certyfikaty do wybranych reduktorów:

PED, ATEX, MOCA, FDA, CE, EAC, 1, 2, certyfikat materiałowy 3.1.

Jeśli potrzebujesz urządzenia, które obniży ciśnienie gazu technicznego zgłoś się do nas. Z przyjemnością dobierzemy odpowiednie  rozwiązanie dla Ciebie.

Scroll to Top