Wykonaj samodzielnie audyt sprężonego powietrza w swoim zakładzie!

Kiedy oddajesz samochód do warsztatu w celu wymiany oleju, zauważasz, że sprawdzane są także płyny, filtr powietrza, pasek, ciśnienie w oponach itp. Powodem, dla którego jest to robione, jest upewnienie się, że Twój samochód nie będzie mieć żadnych potencjalnych problemów z bezpieczeństwem i uzyskać maksymalne osiągi pojazdu.

Nasz dostawca EXAIR jest liderem w „dostrajaniu” systemów sprężonego powietrza. Od 1983 roku oferują wydajne, bezpieczne i skuteczne produkty. Celem firmy było również zapewnienie sposobu na ulepszenie systemu sprężonego powietrza. Opracowano w związku z tym linię produktów optymalizacyjnych. Z założenia produkty te są dwojakie. Po pierwsze, pokazują znaczenie oszczędzania sprężonego powietrza, poprawy bezpieczeństwa i udoskonalania procesów. Po drugie, pomagają poprawić wydajność systemu sprężonego powietrza, aby jak najlepiej go wykorzystać. Poniżej omówimy kilka punktów na temat każdego produktu:

Elektroniczny sterownik przepływu EFC: ma na celu oszczędzanie sprężonego powietrza. Jeśli występują przerwy pomiędzy detalami w aplikacji nadmuchu lub chłodzenia, powinniśmy wyłączyć sprężone powietrze. EFC to kompaktowy sterownik czasowy, który wykorzystuje czujnik fotoelektryczny do wyłączania sprężonego powietrza. Zużywając mniej sprężonego powietrza, będziesz w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Cyfrowy miernik poziomu hałasu: to urządzenie służy do pomiaru poziomu dźwięku. Ze względów bezpieczeństwa zostały ustalone wskaźniki decybeli dla środowisk pracy. Cyfrowy miernik poziomu dźwięku jest skalibrowany zgodnie ze standardem NIST, aby dokładnie mierzyć poziom hałasu. Jeśli stosujesz nieodpowiednie dysze w pistoletach pneumatycznych lub otwarte rury do odmuchu, możesz naruszyć normę z zakresu przepisów BHP, co spowoduje nałożenie grzywny. Produkty EXAIR zostały zaprojektowane tak, aby spełniały ten standard.

 

Ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności USLD: wiele systemów sprężonego powietrza ma nieszczelności. Jeśli pozostaną niezauważone, wpłynie to na ogólną wydajność systemu sprężonego powietrza, a także będzie generować dodatkowe koszty. Wycieki mogą stanowić jedną trzecią zużywanego sprężonego powietrza. Wykrywacz USLD może znaleźć te nieszczelności, aby zoptymalizować system i wpłynąć pozytywnie na wydajność sprężarkowni.

 

Cyfrowy przepływomierz: jeśli możesz zmierzyć przepływ, możesz znaleźć wiele sposobów na optymalizację. Cyfrowy przepływomierz jest w stanie wyświetlać i rejestrować wielkość przepływu (zużycia) sprężonego powietrza. Cyfrowych przepływomierzy można również używać do znajdowania nieszczelności, diagnozowania problemów pneumatycznych i wykorzystywania zarejestrowanych informacji do konserwacji zapobiegawczej. Porównując produkty EXAIR z otwartymi rurami lub produktami konkurencyjnymi, można łatwo zobaczyć oszczędności powietrza i łatwo określić okres zwrotu (który zwykle liczony jest w tygodniach). EXAIR oferuje opcje bezprzewodowego rejestrowania danych, połączenia szeregowego lub rejestratora danych typu USB, dzięki czemu można stale monitorować system sprężonego powietrza 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki produktom z działu optymalizacji możesz kontrolować swój system sprężonego powietrza, aby uzyskać z niego jak najwięcej. Optymalizacja pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, zapewni bezpieczeństwo systemu i odpowiednie zasilenie urządzeń. Jeśli chcesz omówić jeden lub więcej z tych produktów, możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Kontakt

tel.: +48 (76) 862 30 77

tel. kom.: +48 501 642 025

e-mail: biuro@pneuma.pl