Zdmuchiwanie oleju z tulei bloku silnika

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Noże powietrzne osuszają części z oleju

Noże powietrzne wykorzystane do zdmuchiwania oleju

Problem:
 Producent dużych silników instaluje obrobione tuleje cylindrowe w bloku silnika. Po obróbce, tuleje cylindrowe są wkładane do myjki części w celu mycia. Duże ilości oleju do honowania pozostają na tulejach. Były wymagane liczne cykle mycia i częste zmiany zanieczyszczonego roztworu do mycia.

 

Rozwiązanie: Do usuwania oleju zostały zainstalowane 3 noże powietrzne “Super” model 110012 12″ (305mm). Nóż powietrzny “Super” znajdujący się nad przenośnikiem zdmuchuje olej z pierścienia rowkowanego u góry tulei. Po chwili, zestaw dwóch noży powietrznych “Super” zainstalowanych pionowo zdmuchuje pozostały olej z boków tulei.

 

Komentarz: Tempo produkcji uległo znacznemu zwiększeniu przy czyszczeniu części po raz pierwszy bezpośrednio po myjce. Kompaktowy nóż powietrzny “Super” stanowi idealne rozwiązanie, ponieważ wytwarza strumień powietrza o dużej objętości i dużej prędkości. Zapewnia zrównoważony strumień powietrza, który uderza w całą powierzchnię jednakową siłą. Ten sam układ noży powietrznych “Super” jest również idealny do suszenia i czyszczenia innych części o cylindrycznym kształcie takich jak pojemniki do aerozoli, wiaderka, słoiki, puszki farby, butelki itd.

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Największy współczynnik wzmocnienia 40:1, przy najniższym zużyciu sprężonego powietrza. Dostępne długości do 2743mm.
Współczynnik wzmocnienia 30:1, zużycie sprężonego powietrza na niskim poziomie. Dostępne długości do 1219mm.
Produkty przystępne cenowo o laminarnym strumieniu sprężonego powietrza. Dostępne długości do 914mm.
Scroll to Top