Zdmuchiwanie wody na linii do butelkowania

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Noże powietrzne do suszenia butelek

Noże powietrzne super wykorzystane do zdmuchiwania wody 

Problem:
Butelki wyłaniające się z pasteryzatora są transportowane do stanowiska etykietowania. Przenoszenie wody z butelek stwarzało zagrożenie poślizgnięcia i problem utrzymania porządku. Ponadto, otwarte strumienie powietrza osuszające butelki przed etykieciarką zużywały ponad 4250 l/min sprężonego powietrza.Poziom generowanego hałasu przekraczał
90 dBA.

 

Rozwiązanie: 2 noże powietrzne “Super” model 110012 12″ (305 mm) wytwarzające dwa strumienie powietrza zostały zainstalowane bezpośrednio za pasteryzatorem. Podczas przesuwania się butelek, noże powietrzne “Super” zdmuchują wodę prosto w dół do rynny, eliminując problem przenoszenia wody. Otwarte strumienie powietrza na stanowisku etykietowania zostały również zastąpione przez noże powietrzne “Super”, redukując poziom hałasu do 69 dBA i zużycie powietrza o ponad 50%.

 

Komentarz: Zdolność noży powietrznych “Super” do odmuchiwania butelek za pomocą ciągłego, laminarnego strumienia powietrza stanowiło klucz do sukcesu w tym zastosowaniu. Problem bezpieczeństwa został całkowicie wyeliminowany za sprawą strumienia powietrza kierującego wodę bezpośrednio do rynny zamiast na podłogę. Firma ta zaoszczędziła tak dużo sprężonego powietrza, że mogła wyłączyć sprężarkę pomocniczą, co stanowiło dodatkowy bonus. Czas zwrotu inwestycji po wymianie nieekonomicznych otwartych strumieni powietrza był liczony w tygodniach, a nie miesiącach czy latach.

 

Zastosowania

Najpopularniejsze produkty dla tego zastosowania

Największy współczynnik wzmocnienia 40:1, przy najniższym zużyciu sprężonego powietrza. Dostępne długości do 2743mm.
Współczynnik wzmocnienia 30:1, zużycie sprężonego powietrza na niskim poziomie. Dostępne długości do 1219mm.
Produkty przystępne cenowo o laminarnym strumieniu sprężonego powietrza. Dostępne długości do 914mm.
Scroll to Top