Skuteczne odmuchiwanie produktów o nieregularnych kształtach

Jeśli masz podobne zastosowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej,

zadzwoń 501 642 025 lub napisz biuro@pneuma.pl

Noże powietrzne EXAIR są niezwykle skuteczne w zdmuchiwaniu czy osuszaniu płaskich powierzchni. Zapewniają jednolity strumień powietrza, który ma taką samą siłę na całej długości. Nie ma żadnych martwych punktów, co oznacza, że wszystkie powierzchnie płaskie można z łatwością wyczyścić czy osuszyć. Jeśli jednak nasz produkt posiada wgłębienia, rowki lub inne trudno dostępne zakamarki – w takiej sytuacji noże powietrzne mogą nie być najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

W zależności od rozmiaru i kształtu obiektu stanowiącego wyzwanie, pierwsza rzeczą, którą możemy zalecić jest dostosowanie kąta pod jakim strumień powietrza z noża styka się z powierzchnią. W przypadku większości zastosowań możemy zoptymalizować wydajność, nadmuchując pod możliwie najmniejszym kątem. Kiedy mamy natomiast do czynienia z czymś gęstym, mocniej przylegającym do powierzchni, może zajść konieczność skierowania noża pod bardziej stromy kąt, w przeciwieństwie do na przykład kurzu czy wiórów.

Tam gdzie kończą się możliwości skutecznego odmuchiwania nożem powietrznym, pojawia się cała reszta urządzeń marki EXAIR znajdująca się w naszej ofercie. Dysze powietrzne, strumienice powietrza czy wzmacniacze przepływu sprawdzą się świetnie w aplikacjach, w których mamy do czynienia z obiektami o nieregularnych kształtach. Zaczynając od bardzo precyzyjnych dysz, które będą w stanie dotrzeć swoim strumieniem do najmniejszych szczelin, kończąc na modelach o ogromnej sile odmuchu. Dla każdego urządzenia dysponujemy danymi technicznymi dotyczącymi wydajności, kształtu oraz siły strumienia. Umożliwia nam to dobieranie odpowiednich rozwiązań w zależności od potrzeb klienta.

W ofercie posiadamy również akcesoria montażowe takie jak złącza przegubowe, które pomagają ustawić dysze w odpowiednim kierunku.

Elastyczne przewody montażowe sprawdzą się doskonale w aplikacjach, w których wymagana jest możliwość elastycznego dostosowywania kątów i odległości od odmuchiwanego produktu.

Jeżeli posiadają Państwo aplikację związaną z odmuchiwaniem/osuszaniem produktów przy użyciu sprężonego powietrza, która nie działa tak jak powinna, jest bardzo duża szansa, że będziemy w stanie pomóc. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i pomożemy dobrać produkt odpowiedni do aplikacji.

Scroll to Top